Lyžování na Králicku

Příznivci lyžování mohou využít ubytování v Králíkách. Králíky jsou pomyslným centrem zimních sportů. Jste-li ubytován v našem Pensionu V Aleji i v Králíkách, pak máte do všech lyžařských center (Dolní Morava, Červená Voda) stejně daleko. Lyžařská stopa milovníku běžek začíná nedaleko od penzionu a lze během okruhy kolem Králík nebo vyrazit na Hedeč, Severomoravskou chatu, na Křížovou horu nad Červenou Vodou atd. Autem se můžete přiblížit ke stopám na Dolní Moravu, Červenou Vodu nebo na Červenovodské sedlo pod Suchým vrchem a využít kilomentry udržovaných hřebenových zimních cest Mezi Suchým vrchem a Bukovou horou.

Lyžování na Dolní Moravě

Ski centrum Dolní Morava je svou polohou a drsným horským klimatem ideálním místem pro všechny milovníky zimních sportů. Krása tohoto údolí byla známa donedávna především lyžařským labužníkům. Túry masívem Králického Sněžníku patří k tomu nejúžasnějšímu, co příroda naší vlasti může nabídnout. Na milovníky bílé stopy čeká 20 km vyznačených a upravovaných stop. Největší překvapení zažijí ovšem příznivci sjezdového lyžování, a to zejména ti, kteří si zvykli na lyžařské terény renomovaných alpských středisek a z domácích uznávají maximálně Špindlerův Mlýn. Ski areál Dolní Morava zasazený do severního úbočí údolí nabízí jak délkou, tak především členitostí tratí výjimečnou možnost předvést své lyžařské schopnosti a zažít tu pravou radost z precizně vykrojeného carvingového oblouku. Z našeho pensionu v Králíkách je dojezdová doba asi 15 min.

Lyžování ve Skiparku Červená Voda

Skiregion Buková hora nabízí síť sjezdových tratí o celkové délce 6,1km s možností technického zasněžování. Všechny tratě jsou denně upravovány. Terén je vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé lyžaře a na své si přijdou i snowboardoví nadšenci. Terény na obou stranách Bukové hory (Červená Voda, Čenkovice) nabízí velké možnosti sportovního vyžití a obě údolí mají svá kouzla. Z našeho ubytování v Králíkách je dojezdová doba asi 15 min.

Rodinný vlek Šanov - Červená Voda

Ski areál Šanov na rozhraní Orlických hor a pohoří Kralického Sněžníku, ve stejnomenné podhorské obci u města Králíky, nabízí sejzdovky na severních svazích vrchu Luzný (718 m n. m.). Lyžařský vlek 500 m a 200 m pro začátečníky a děti, snowpark. Další služby: občerstvení, lyžařská škola, půjčovna skútrú, večerní lyžování, technické zasněžování. Z našeho ubytování je dojezdová doba asi 10 min.